O autorze
Dziennikarz.
Lubię robić wiele rzeczy i również wieloma się interesuję. Publikowałem m.in. w "Dużym Formacie" (Gazeta Wyborcza), "Press", "Newsweek Polska" i Onet.pl. Obecnie współpracuję z największą stacją telewizyjną w Polsce. Dla przyjemności: fotografuję, podróżuję i biegam.
Znajdziesz mnie na Twitterze: twitter.com/PiotrPress

Ludzie Majdanu - fotoreportaż

(c) Piotr Zieliński
Ukraińców zebranych na Majdanie łączył bunt. Kiedy pod koniec listopada 2013 roku ówczesny prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz odmówił podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską, Ci rozstawili w centrum ukraińskiej stolicy namioty. Nie zamierzali się stamtąd ruszyć. Kim są bohaterowie Euromaidanu?

- Jestem Ukrainką, pochodzę z Kijowa. Obecnie znajduję się na Majdanie, w centrum mojego miasta. Chciałabym, żebyście wiedzieli, dlaczego tysiące obywateli Ukrainy wyszło na ulice. Jest tylko jeden powód: chcą być wolni od dyktatury. Chcą być wolni od polityków, którzy pracują tylko w swoim interesie i są gotowi strzelać, bić czy ranić ludzi w obronie swoich pieniędzy, domów i władzy. Ludzie zebrani tutaj mają swoją godność, są odważni - mówiła w lutym ub. r. Julia Marszewska, bohaterka klipu "I Am a Ukrainian", który na całym świecie obejrzały miliony ludzi.

(c) Piotr Zieliński
Trwa ładowanie komentarzy...